ERKEKLER İÇİN PROTEZ SAÇ UYGULAMASI

Günümüzde artık çoğu erkek saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya. Bu dökülme sorunu çoğunluk ile genetik olarak yaşanmakta ve kelliğe kadar gitmektedir. Bazı durumlarda ise kullanılan şekillendiriciler, bazı meslek gruplarında bone kullanımına bağlı olarak saçın hava almaması, ilaç kullanımı sonrası gibi faktörlerde saç dökülmelerini, büyük oranda arttırmaktadır. Eskiden olduğu gibi dökülme problemleri orta yaş sonrasına kalmadan genç erklerde de görülmektedir. Özellikle şakak ve alın kısmından başlayan dökülme tepe kısmı ve arkaya doğru ilerleyerek yayılmaktadır. Bu dökülme sorununa karşı saç ekimi yaptırılabilmektedir. Fakat her isteyen saç ektiremez.

Ülkemizde saç ekimi oldukça ilerleyip son teknolojilerin kullanıldığı aşamaya gelmiştir. Fakat ekim yapılabilmesi için kişinin kafatasındaki saçlarının güçlü ve yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca bu işlem tıbbi müdahale ile yapılmaktadır. Daha sonrasında belli bir süre beklendikten sonra saçlar çıkmaya başlar. Eğer bu yolu yapmak için uygun değil iseniz başka alternatif olan protez saç imkanını deneyebilirsiniz.

Protez saç hiçbir koşul aramadan isteyen herkese rahatlık ile uygulanabilmektedir. Sadece ileri derece deri hastalığı olanlara uygulanamamaktadır. Bunun dışında her isteyen uygulatabilir. Protez saç tamamen kel olsanız dahi doğal bir görünüm sağlayarak eski saçlı halinizi size geri verebilir. Özellikle erkekler protez saça sahip olup istedikleri imajla kendilerini olan öz güvenlerine tekrar kavuşabilir. Birçok erkek ünlü protez saç yöntemini kullanmakta. Hatta hayranlarının çoğu onların saçlarının protez olduğunun farkında bile değiller. Eskiden peruk ve takma saç kullanılırdı. Fakat çok yapay bir görüntü olurdu. Ayrıca rahat hareket edilemezdi. Ya da erkekler saçlarının ön taraflarını uzatarak kel olan kısımları kapatmaya çalışırlardı ama bir rüzgar bütün çabalarını boşa çıkartırdı. Artık teknoloji çok ilerledi. Protezde kullanılan yapıştırıcı, saç örnekleri, çıtçıtlar, boncuklar ve diğer ürünler dahil olmak üzere hepsi çok doğaldır. Ölçü alımı özenle yapılır. Saç tamamlanıp takıldığında yapay olduğu anlaşılmaz. Eğer tamamen kel değil saçınız var ise protezdeki saç kendi saçınızdan örnek alınarak birebir aynı şekilde ve renkte yapılır. Fazla bekleyip düşünmenize gerek yok sizde eski saçlı halinize kavuşabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Lorem Ipsuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir