PROTEZ SAÇ YAPIM AŞAMALARI

Saçınızı kaybettikten sonra protez saç yaptırmak isteyenler birkaç tane aşamadan sonra o gür saçlı hallerine tekrar kavuşabilirler. Bu aşamalar için çok fazla süre beklemelerine gerek yok en fazla sekiz hafta sonunda saçları yapılmış olur. Kellik probleminin nedeni önemli değildir. Protez saçı yaptırmak isteyen hangi yaşta olursa olsun protez saç uygulamasını kolayca yaptırabilir. İster saç dökülmesi problemi ile tamamen saçını kaybetmiş olsun isterse de kısmi olarak. Kendi tercih edeceği herhangi bir protez yöntemi ile saç uygulaması yapılmaktadır.

Protez saç üç farklı aşamadan geçtikten sonra meydana gelir. Bu aşamalar şunlardır.
• Ölçü aşaması
• Protez saçın yerleştirilme aşaması
• Son olarak da tasarım aşaması
Ölçülendirme protez saç da en önemli olan kilit noktadır. Burada ölçünün çok dikkatli ve tam olarak alınması gerekmektedir. İlk olan bu ölçü aşaması ne kadar düzgün olursa diğer aşamalar o kadar verimli olur ve sonun da protez saç bir o kadar güzel olur. Burada ilk olarak baş kısmında saç olmayan ya da seyrek olan bölge belirlenir. Daha sonra kafatasınızın şekli ortaya çıkartılır. Bu hatlarda çıktıktan sonra saç yapılacak olan bölge ile uyumlu olarak bir çizim yapılır. Bu çizim parçalar halinde yapılır. Çizimin ardından ortaya bir kalıp çıkartılır. Kalıp çıkartma işleminin ardından saçların hangi yöne doğru çıkacağı belirlenir. Protezi yaptıran kişinin gerçek saç örneği alınır. Bu saç örneği protez saç kalıbına eklenir. Bu saç örneğine göre protez saç üretim aşamasına geçilir.

Bütün bu işlemlerden sonra protez saçın yerleştirilme aşamasına gelinir. Hazırlanmış olan saç protezi saçın uygulanacağı alana dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Bu yerleştirme işlemi alınan kalıbın doğruluğuna göre kolaylık ile uzmanlar tarafından yapılır. Kalıp ne kadar doğru alınmış ise saç o kadar başarılı olur.

En son ve en zevkli bölüm bu aşamadır. Burada son nokta koyulur. Adeta uzman saça imzasını atar. Bütün saç protez işleminin bitmesinin ardından kişinin zevki ve isteğine bağlı olarak saç kesilir ve şekil verilir. Kişi burada istediği saç imajına kavuşur. Ve mutlu sona ulaşır. Ya da farklı bir alternatif olan saç ekimi yolunu tercih edebilirsiniz. Bu işlem için saçınızın uygun olması gerekmektedir.

You May Also Like

About the Author: Lorem Ipsuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir